ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. sausio 15 d.

Paspaudę ant paveikslėlio ar nuotraukos, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją. Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 25 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Hoigenso zondas fotografuoja Titano paviršių

Paaiškinimas: Po septynerius metus trukusios tarpplanetinės kelionės automatinio Kasinio (Cassini) erdvėlaivio denyje Europos kosmoso agentūros zondas Hoigensas (Huygens) sausio 14 d. parašiutais nusileido ant Saturno palydovo Titano paviršiaus. Taip atverčiamas naujas puslapis pasaulio astronomijos istorijoje. Čia matote dvi iš pirmųjų, neapdorotų paslaptingojo palydovo nuotraukų, kurias įrašė Hoigenso zondas. Kairėje - vaizdas iš 16 km aukščio, dešinėje - Titano paviršius nusileidus. Skriejant virš palydovo gautoje nuotraukoje mažiausios įžiūrimos detalės yra apie 40 m. skersmens. Ypatingoje paviršiaus nuotraukoje šviesūs, į akmenis panašūs objektai apačioje, kairėje, yra vos 15 cm skersmens ir guli 85 cm atstumu nuo zondo. Visų nuostabai, Titano paviršius nepaprastai primena sausros ir erozijos nualintus Žemės bei Marso plotus.

Vaizdo autoriai: ESA, NASA, Descent Imager/Spectral Radiometer Team (LPL)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, ? - Astronomijos enciklopedijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba,
nuorodomis tekste - kiti susijusių temų puslapiai anglų kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Nusileidimas į Titaną . Šiandien Titano paviršiuje nusileis Europos kosmoso agentūros pasiųstas Hoigenso (Huygens) zondas. Tai bus toliausiai nusileidęs Žemės zondas per visą kosmoso istoriją. 12 val. 13 min. Lietuvos laiku Hoigenso...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Šalia Gulbės novos nušvito ūkas . Senesnėse fotografijose čia išsidriekusio ūko nerasite. 1992 m. baltoji nykštukė Gulbės žvaigždyne nusimetė savo paviršinę medžiagą ir įvyko novoms įprastas sprogimas, pavadintas „Gulbės nova 1992“. Šviesa pasklido po...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.