ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. gegužės 13 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 44 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Kada Mėnulis dar buvo jaunas

Paaiškinimas: Pamenate, kada Mėnulis buvo jaunas? Ogi praeitą pirmadienį. Gegužės 9-ąją, liaunam Mėnulio pjautuvui buvo vos 34 val. ir 18 min. amžiaus. Na, gerai... Skaičiuodami Mėnulio amžių per visą fazių kitimo laiką, nuo jaunaties iki pilnaties ir vėl atgal, niekada nesuskaičiuosime daugiau nei 29 ir pusę dienos. Visgi paprastiems dangaus stebėtojams verta pasižvalgyti į nepaprastai žavų plonytį pjautuvą, geriausiai pastebimą tamsėjančiame vakariniame danguje po saulėlydžio. Astronomui Štefanui Zaipui (Stefan Seip) pasisekė - praeitą pirmadienį, teleskopu stebėdamas jaunąjį Mėnulį ten pagavo ir lėktuvą, skrendantį priekyje tolimojo pjautuvo. Dideliame aukštyje įspūdingas lėktuvo pėdsakas atspindi rausvą, už vakarinio horizonto pasislėpusios Saulės, šviesą.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Stefan Seip
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Žvaigždės, galaktikos ir kometa Tempelis 1. Blyški kometa Tempelis 1 puikuojasi miglota melsva uodega, kiek dešiniau nuo centro, šiame vaizdingame žvaigždėto dangaus lopinėlyje. Nufotografuota gegužės 3 d., lėtai slenkanti Mergelės žvaigždyne, periodinė kometa Tempelis 1...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Ryškesnis NGC 3370 vaizdas. Panaši dydžiu ir forma į mūsų Paukščių Tako Galaktiką spiralinė galaktika NGC 3370 yra už 100 milijonų šviesmečių Liūto žvaigždyne. Šis puikus didelės, spiraline plokštuma į mus atsisukusios galaktikos...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.