ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. birželio 4 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinęs 21 lankytojas nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Pirmasis amerikiečių pasivaikščiojimas atviroje erdvėje

Paaiškinimas: 1965 m., prieš keturiasdešimt metų, Birželio 3 d. astronautas Edvardas Vaitas (Edward White) pirmasis iš amerikiečių išėjo į atvirą erdvę. Šioje nuotraukoje Vaitas, prisirišęs prie Dvynių IV (Gemini IV) kapsulės, matomas dešinėje rankoje laikantis suspaustų dujų pistoletą, skirtą manevrams. Astronauto pasivaikščiojimas prasidėjo virš Ramiojo vandenyno, netoli Havajų ir baigėsi po 23 min virš Meksikos įlankos. Žinoma sakydami, kad Vaitas „vaikščiojo“, turime omenyje, kad jis nesvarumo būsenoje skriejo ta pačia žema orbita aplink Žemę, kaip ir kapsulė, pilotuojama kolegos astronauto Džeimso Makdivito (James McDivitt). Nesvarumo būsenoje Vaitas galėjo valdyti savo judėjimą pasitelkdamas pistoleto pliūpsnius, kol suspaustos dujos baigėsi. Pagaliau išvargęs jis grįžo į dvivietę Dvynių IV kapsulę.

Vaizdo autoriai: Gemini 4 Mission, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Hantelio ūkas. Pirmoji užuomina apie tai, į ką ateityje pavirs mūsų Saulė, buvo netyčia atrasta 1764 m. Tais metais Šarlis Mesje (Charles Messier) pildė erdvėje išsisklaidžiusių objektų sąrašą, kad jie nebūtų...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Paukščių Tako juosta. Didžioji dauguma ryškių mūsų Paukščių Tako Galaktikos žvaigždžių susitelkę diske. Kadangi Saulė taip pat yra ten, žvaigždės susilieja į blausią juostą, supančią dangų. Ši šiaurinės juostos dalies nuotrauka sudėta...

-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.