ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. birželio 9 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 18 lankytojų nusprendė - visai nieko.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Venera grįžta į vakarinį dangų

Paaiškinimas: Šis romus vaizdelis burlaivių, pririštų Il-Tudy (l'Île-Tudy) prieplaukoje, Bretanėje, Prancūzijoje, nufotografuotas birželio 1 d. maždaug valandą po saulėlydžio. Jame matyti ir Venera - trečiasis spindžiausias dangaus kūnas po Saulės ir Mėnulio. Nuolatiniams dangaus stebėtojams šis mėnuo žymi Veneros grįžimą į vakarinį dangų, kuriame ji - Vakarinė žvaigždė - neilgai trukus po saulėlydžio švies žemai virš horizonto šiaurės vakarų kryptimi. Nuotraukos autorius, astrofotografas ir prancūziškosios astronomijos nuotraukų svetainės vertėjas Lorenas Lavederis (Laurent Laveder) pastebi, kad puikųjį dangaus švyturį, Venerą, čia galima lengvai palaikyti paprastu žiburiu burlaivio stiebo viršūnėje. O prieš metus ?, Veneros pasirodymas buvo išties nepaprastas. 2004 m. birželio 8 d. Venera kirto Saulės skritulį, ir tai buvo pirmoji Veneros perėja ? nuo 1882 m. Šios savaitės pabaigoje Venerai į draugiją vakariniame danguje stos ir Mėnulio jaunatis. Kita Veneros perėja įvyks 2012 m. birželio 6 d.

Vaizdo autoriai ir aut. tesės: Laurent Laveder (Version franзaise officielle de l'APOD)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Šėlstanti supernovos liekana N63A. Kas liko po šios supernovos sprogimo? Vos prieš du tūkstančius metų šviesa iš masyvaus žvaigždės sprogimo Didžiajame Magelano Debesyje pirmą kartą pasiekė Žemę. Didysis Magelano Debesis - artima mūsų...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Ledo vulkanas Titane. Tyrinėtojai spėja, kad paviršiuje iškilęs kupolas, priartintas ir gerai matomas nuotraukoje dešinėje, yra ledo vulkanas (kriovulkanas). Tai Saturno palydovo Titano infraraudonųjų spindulių - prasiskverbiančių pro ūkanotą palydovo atmosferą -...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.