ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. birželio 13 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 62 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Tornadas ir vaivorykštė virš Kanzaso

Paaiškinimas: Būtų buvęs romus vaizdelis, jei ne tornadas. Praeitų metų birželį Kanzase, audrų persekiotojas Erikas Ngujenas (Eric Nguyen) nufotografavo besiformuojantį viesulą vaivorykštės spinduliuose. Nuotraukoje matyti, kaip baltas tornado sūkurys leidžiasi iš tamsaus audros debesies. Saulė, nušvitusi pro giedro dangaus lopinėlį kairėje, apšviečia keletą namų ir, atsispindėdama lietaus lašuose, sukuria vaivorykštę. Kaip tyčia, tornado galas įsmigęs tiesiai į vaivorykštę. O smulkūs ruoželiai nuotraukoje - krušos ledukų pėdsakai - juos dideliame aukštyje išsuko vėjo verpetai. Daugiau nei 1000 tornadų, įnirtingiausių viesulų iš visų žinomų, susidaro Žemėje kiekvienais metais, dauguma jų - „tornadų koridoriuje“, JAV. Jei sutikote tornadą važiuodami, nesistenkite nuo jo pabėgti - verčiau saugiai pastatykite automobilį ir pasislėpkite rūsyje ar po namo laiptais.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Eric Nguyen (Oklahoma U.), www.mesoscale.ws
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
M2-9: Drugelio ūko sparnai. Ar žvaigždžių „menas“ labiau vertinamas po jų žūties? Taip jau susiklostė, kad tik po žvaigždžių žūties, jos sukuria įspūdingus meniškus vaizdus. Mažos masės žvaigždės, tokios kaip mūsų Saulė ar...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Glizo 876 sistemoje rasta didžiulė į Žemę panaši planeta. Ar mūsų Žemė vienintelė tokia? Beieškodami atsakymo į šį klausimą, astronomai atrado į Žemę panašią planetą, skriejančią aplink paprastą žvaigždę. Jau anksčiau buvo žinoma daugiau negu 150 dujų milžinių,...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.