ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. birželio 19 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 70 lankytojų nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Naktį švytintys debesys

Paaiškinimas: Kartais ant žemės tvyro naktis, bet danguje - diena. Kai Žemė viena puse nusisuka nuo Saulės, kitoje pusėje saulėtekis pakyla nuo žemės. Todėl saulėlydžio metu saulės spinduliai vis dar apšviečia debesis viršuje. Naktį švytintys debesys plūduriuoja labai aukštai ir gali būti regimi jau gerokai sutemus. Šioje nuotraukoje matomi debesys švyti spalvota, paslaptinga šviesa gilios nakties danguje. Nors manoma, kad naktį švytinčius debesis sudaro mažytės ledo dalelės, daug kas apie juos dar nežinoma. Neseniai gauti įrodymai patvirtina, kad kai kurie naktį švytintys debesys atsiranda sušalus iš kosminių šatlų išmestam vandeniui.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Pekka Parviainen (Polar Image)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Galaktikų galerija. Čia matote viliojantį galaktikų meniu. Nuo viršaus, kairėje iki apačios, dešinėje patiektos mielos, bet tokios tolimos galaktikos: M61, NGC 4449, NGC 4725, NGC 5068, NGC 5247 ir NGC 5775/5774....
Rytoj Rytoj

Rytoj
Saulėlydis virš Gusevo kraterio. Kaip atrodo saulėlydžiai Marse? Norėdami tai sužinoti, praeitą mėnesį mokslinkai robotą marsaeigį Spirit sustabdė ramiai stebėti Saulę leidžiantis į tolyje regimą Gusevo kraterį. Darbas buvo sunkus, bet kažkuris iš...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.