ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. birželio 21 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 40 lankytojų nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Žvaigždėdaros siena Gulbėje

Paaiškinimas: Šiaurės Amerikos ūkas danguje sugeba tai, ko nepajėgia nė vienas šiaurės-amerikietis Žemėje - kurti žvaigždes. Tiksliau tariant, turime omenyje Centrinę Ameriką ir Meksiką primenantį šviesų lopą - karštą sluoksnį iš dujų, dulkių ir naujai suformuotų žvaigždžių, pramintą Gulbės Siena. Dirbtinių spalvų nuotraukoje, viršuje, regima ši žvaigždėdaros siena, užžiebta ir pradeginta jaunųjų žvaigždžių, ir kai kur įmurkdyta į tamsias, jų pačių paliktas dulkių draiskanas. Šiame vaizde matoma Šiaurės Amerikos ūko (NGC 7000) dalis tęsiasi apie 15 šviesmečių ir driekiasi už daugmaž 1500 šviesmečių Gulbės žvaigždyne.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Michael Sherick
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Saulėlydis virš Gusevo kraterio. Kaip atrodo saulėlydžiai Marse? Norėdami tai sužinoti, praeitą mėnesį mokslinkai robotą marsaeigį Spirit sustabdė ramiai stebėti Saulę leidžiantis į tolyje regimą Gusevo kraterį. Darbas buvo sunkus, bet kažkuris iš...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Saturno židedai iš kitos pusės. Kaip atrodo Saturno žiedai iš kitos pusės? Iš Žemės mes visada matome tą žiedų plokštumos pusę, kurią apšviečia Saulė. Šioje nuotraukoje, gautoje balandį iš automatinio erdvėlaivio Kasinis, skriejančio aplink...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.