ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. birželio 26 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 47 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

2MASS galaktikų dangalapis

Paaiškinimas: Ar artimiausios galaktikos išsimėčiusios padrikai? Daugiau nei milijono šviesiausių išplėstinių šviesos šaltinių dangalapis, sudarytas pasitelkus „Viso dangaus dviejų mikronų ilgio bangų matavimus“, 2MASS, (Two Micron All Sky Survey) rodo, kad taip nėra. Didžioji dauguma šių išplėstinių infraraudonųjų šaltinių yra galaktikos. Nuotraukoje viršuje matomi neįtikėtini raštai padeda spėlioti, kaip susikūrė ir vystėsi Visata. Daugelis galaktikų susijusios gravitacija ir telkiasi į spiečius, o šie savo ruožtu grupuojasi į superspiečius. Superspiečiai rikiuojasi į dar didesnius darinius. Na o pačios ryškiausios mūsų Galaktikos žvaigždės nuotraukoje išvagojo žydrą vertikalią juostą.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: 2MASS, T. H. Jarrett, J. Carpenter, & R. Hurt
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Venera skriejant pro šalį. Venera, antra arčiausiai Saulės skriejanti planeta, bus tikrai ryškiausia iš trijų planetų, šį savaitgalį susibursiančių vakariniame danguje po saulėlydžio. Dažnai Venera tampa tarpine stotele erdvėlaiviams, skriejantiems link dujų milžinų...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Kamuolinis spiečius M22 per Kanados-Prancūzijos-Havajų teleskopą. Šioje nuotraukoje nufotografuotame kamuoliniame spiečiuje M22 - daugiau nei 100 tūkstančių žvaigždžių. Šios žvaigždės susidarė kartu, ir jas sieja gravitacija. Žvaigždės skrieja aplink spiečiaus centrą, o spiečius - aplink...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.