ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. liepos 2 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinęs 51 lankytojas nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Trys planetos prie jūros

Paaiškinimas: Antradienį, birželio 28 d., Saulės laida nudažė horizontą šilta rausva žara šiame pajūrio vaizde, fotografuotame šalia tilto į jūrą Braitone (Brighton), Adelaidėje, Pietų Australijoje. Saulė atsispindi ir nuo trijų planetų vakariniame danguje - Merkurijaus, Veneros ir Saturno. Čia Merkurijus matomas aukščiausiai, skaisčioji Venera - kiek žemiau, o Saturnas - gerokai į kairę, apačioje. Žinoma, planetos tik dangaus skliaute regimos šalia viena kitos, o iš tikrųjų jas skiria milžiniški atstumai. Merkurijus ir Venera skrieja arčiau Saulės, negu Žemė, o dujų milžinas Saturnas - toliau, per daugiau nei 8 astronominius vienetus nuo Saulės. Kitos savaitės pabaigoje, šalia Veneros ir Merkurijaus vakariniame danguje prisidės ir jaunas Mėnulio pjautuvas.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Damian Sparkes
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Ratas apie Fomalhautą. Fomalhautas - jauna žvaigždė, šviesiausia Pietinės Žuvies žvaigždyne, nutolusi nuo Žemės per 25 šviesmečius. Anksčiau gautos infraraudonųjų spindulių nuotraukos parodė, kad šią kaimyninę žvaigždę supa šaltos materijos ratas, o...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Sviftas fotografuoja Tempelį 1. Į kometą Tempelis 1 (Tempel 1) smūgiuos NASA zondas, skriejantis „Smarkiojo smūgio“ (Deep Impact) automatiniame erdvėlaivyje, pasieksiantis savo sudužimo vietą apie 8 val. 52 min. (Vilniaus laiku) liepos 4...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.