ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. liepos 4 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 53 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Panorama nuo Mauna Kea

Paaiškinimas: Dažniausiai jums rodomi vaizdai nuo Mauna Kea (havajietiškai - Baltojo kalno) - tamsaus naktinio dangaus. Taip yra todėl, kad įžymusis snaudžiantis ugnikalnis Havajuose yra be abejo svarbiausia vieta Žemėje, kur kiekvieną naktį stebimas sudėtingas, kaskart kintantis dangus. Tačiau pažvelkite ir į šią dienos meto nuotrauką. Baltas sniegas ir balti debesys tolėliau, pakloti po kojomis, atrodo tarsi nežemiškas peizažas. Lavos kauburiai, likę nuo kadaisę ugnimi spjaudžiusio kalno, susigrūdę priekyje. Pastūmę slankjuostę dešinėn išvysite dar keistesnį reginį - virtinę didžiausių Žemėje optinių teleskopų. Matyti Subaru ir Keko (Keck) observatorijos. O tolumoje kairėje - Mauna Loa (havajiet. Ilgasis kalnas) - didžiausias ugnikalnis mūsų planetoje.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Jean-Charles Cuillandre (CFHT), Hawaiian Starlight, CFHT
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Sviftas fotografuoja Tempelį 1. Į kometą Tempelis 1 (Tempel 1) smūgiuos NASA zondas, skriejantis „Smarkiojo smūgio“ (Deep Impact) automatiniame erdvėlaivyje, pasieksiantis savo sudužimo vietą apie 8 val. 52 min. (Vilniaus laiku) liepos 4...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Trylika sekundžių po smūgio. Liepos 4 d. rytą, 8 val. 52 min. (Vilniaus laiku), iš „Smarkiojo smūgio“ (Deep Impact) erdvėlaivio paleistas zondas trenkėsi į kometos Tempelis 1 (Tempel 1) branduolio paviršių 10 kilometrų...

-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.