ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. liepos 7 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 34 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Ugnies atšvaitai ir žvaigždžių dryžiai ties Saulėlydžio Krateriu

Paaiškinimas: Žvaigždės dygsniais nužymėjo dangų virš tolėliau žėruojančio miško gaisro šioje puikioje ilgo išlaikymo nuotraukoje. Nuotrauką fotografavo astronomas Rikas Skotas (Rick Scott), iškylavęs su šeima nacionaliniame parke prie Saulėlydžio Kraterio ugnikalnio (Sunset Crater), netoli Flagstafo (Flagstaff), Arizonoje, JAV. Jam pavyko pagauti dangaus ir žemės švytėjimą kartu. Fotoaparatas buvo pritvirtintas ant trikojo, nukreiptas į pietus ir jo užraktas paliktas atidarytas penkias minutes. Todėl nuotraukoje žvaigždžių žiburėliai ištįso į lenktus šviesos ruoželius, žyminčius dangaus skliauto judėjimą ratu, kai Žemė sukasi aplink savo ašį. Už miško gaisro pašvaistės matyti iškilęs Saulėlydžio Krateris - per ugnikalnio išsiveržimą maždaug prieš 900 metų supiltas lavos kalnas.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Rick Scott
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Kometos Tempelis 1 kraštovaizdis. Tokį kometos Tempelis 1 branduolio paviršių išvydo iš „Smarkiojo smūgio“ (Deep Impact) erdvėlaivio paleisto „Smūgio“ (Impactor) zondo nukreipianti kamera. Vos po kelių minučių, įrašius šį atšiaurų vaizdą, kraštovaizdis visiškai...
Rytoj Rytoj

Rytoj
NGC 4565 galaktika iš briaunos. Milžiniška spiralinė galaktika NGC 4565 nuo Žemės planetos regima iš briaunos. Dėl to, kad atrodo labai siaura, ji praminta Adatos galaktika. Ryški NGC 4565 dažnai pakliūvą į teleskopų akiratį,...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.