ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. liepos 8 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 40 lankytojų nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

NGC 4565 galaktika iš briaunos

Paaiškinimas: Milžiniška spiralinė galaktika NGC 4565 nuo Žemės planetos regima iš briaunos. Dėl to, kad atrodo labai siaura, ji praminta Adatos galaktika. Ryški NGC 4565 dažnai pakliūvą į teleskopų akiratį, kadangi ji spindi blausiame, bet gerai išpuoselėtame Berenikės Garbanų žvaigždyne, šiauriniame danguje. Šioje aiškioje, spalvotoje nuotraukoje gerai matomas pūpsantis galaktikos branduolys, kuriame ryškiausiai šviečia senos, geltonos žvaigždės. Branduolį kerta tamsios dulkių juostos, išdrikusios plonoje galaktikos plokštumoje. Didžiulė, vieniša Adatos galaktika, primenanti mūsiškę Galaktiką, nutolusi apie 30 milijonų šviesmečių nuo mūsų ir yra daugiau nei 100 tūkstančių šviesmečių skersmens. Beje, kad ir kokia puošni esti, NGC 4565 neįtraukta į garsųjį Mesje (Messier) katalogą.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Robert Gendler
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Ugnies atšvaitai ir žvaigždžių dryžiai ties Saulėlydžio Krateriu. Žvaigždės dygsniais nužymėjo dangų virš tolėliau žėruojančio miško gaisro šioje puikioje ilgo išlaikymo nuotraukoje. Nuotrauką fotografavo astronomas Rikas Skotas (Rick Scott), iškylavęs su šeima nacionaliniame parke prie Saulėlydžio Kraterio...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Spalvotasis debesis apie Gyvatnešio Ro. Daug įspūdingų Gyvatnešio Ro debesies spalvų rodo jame vykstančius procesus. Žydros sritys atsiranda daugiausia dėl šviesos atspindėjimo, kadangi žydrieji Gyvatnešio Ro žvaigždės ir kaimyninių žvaigždžių spinduliai šioje ūko dalyje...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.