ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. liepos 23 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinęs 31 lankytojas nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Žiedo ūkas

Paaiškinimas: Šioje įspūdingoje naktinio dangaus nuotraukoje matote vieną iš mūsų pačių Galaktikos planetiškųjų ūkų - M 57, žymųjį Žiedo ūką. Vaizde vienas ant kito sudėti trys skirtingi tos pačios vietos kadrai: viename nufotografuotas apie šviesmečio apimties gerai pažįstamo ūko vidurys, kitame išryškinti nepaprastai painūs, tačiau blausūs išoriniai švytinčių vandenilio dujų žiedai, ir trečiame - gausybė užnugaryje spingsinčių galaktikų. Visai netyčia viena iš šalia regimų galaktikų (kairėje, viršuje), IC 1296, yra pakankamai arti, kad galėtume pasigrožėti ir jos aiškiai išrėžtomis spiralinėmis vijomis. Išties įdomu tai, kad nors galaktika IC 1296 nutolusi 200 milijonų šviesmečių, o Žiedo ūkas - tik 2 tūkstančius, blyškus išorinis žiedas įžiūrimas ir apie tolimąją spiralinę galaktiką.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Tony and Daphne Hallas
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Tetija, žiedai ir šešėliai. Iš ledo palydovo Tetijos, Saturno žiedų ir jų šešėlių vaizdas žadą atimtų. Kodėl vėliau neužsukus į Tetiją? O kol kas tiks ir ši įspūdinga nuotrauka iš Kasinio (Cassini) erdvėlaivio....
Rytoj Rytoj

Rytoj
Čikagoje nukritęs meteoritas. Jei labai ilgai lauksite, dalelė visatos pati gali atskrieti tiesiai pas jus. Kai Kolbis Navaras (Colby Navarro) nieko nenujausdamas dirbo kompiuteriu, atlėkė akmuo iš kosmoso, kiaurai pramušė stogą, trenkėsi...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.