ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. liepos 28 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 30 lankytojų nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Sferinis planetiškasis ūkas Abelis 39

Paaiškinimas: Vos regimas tarsi dūmas Abelis 39 yra paprastutis sferinis ūkas apie 5 šviesmečių skersmens. Jis sklando Heraklio žvaigždyne, mūsų pačių Galaktikoje, nutolęs maždaug 7 tūkstančius šviesmečių nuo Saulės. Abelis 39 yra planetiškasis ūkas, susidaręs, kai į Saulę panašios žvaigždės išoriniai sluoksniai kartą po daugelio tūkstančio metų ėmė ir išsprogo į erdvę. Vis dar įžiūrima ūko centrinė žvaigždė virsta karšta baltąja nykštuke. Nors ir blausus, paprastos geometrinės formos ūkas yra tikra dovana astronomams, tiriantiems cheminius virsmus ir žvaigždžių evoliuciją. Šioje skvarbioje nuotraukoje, tamsios nakties danguje regimos ir tolimos galaktikos - kai kurios šviečia net kiaurai per ūką.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Jim Misti (Misti Mountain Observatory)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
JAV vėl tęs pilotuojamus skrydžius į kosmosą. NASA vakar paleido į kosmosą didįjį kosminį šatlą Diskaveri (Discovery). Taip šalis, pagarsėjusi kosmoso įsisavinimo programa, vėl atnaujino daugkartinio naudojimo pilotuojamų erdvėlavių skrydžius. Kosminių šaudyklių - šatlų - skrydžiai...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Tarptautinė kosminė stotis ir šatlas kerta Saulę . Tas didelis taškas prie dešiniojo Saulės krašto - tikrai ne Saulės dėmė. Tai Tarptautinė kosminė stotis (TKS) ir šatlas Diskaveris (Discovery), išvykęs į misiją STS-114. Anksčiau ne...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.