ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. liepos 31 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 43 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Rastas Saulės sistemos kūnas, didesnis už Plutoną

Paaiškinimas: Ar tai - dešimtoji planeta? Blausus, lėtai judantis taškas rastas kompiuteriu be abejonės yra vienas iš Saulės sistemos pakraščiais skriejančių kūnų, ir jis ne mažesnis už Plutoną. Kūnas, žymimas 2003 UB313, skrieja aplink Saulę daugmaž 100 kartų toliau negu Žemė ir daugiau nei du kartus toliau negu Plutonas (tolimiausia planeta). Tokiame tolyje vienišas apvalus objektas gali spindėti taip ryškiai kaip 2003 UB313 tik tokiu atveju, jei jis bent jau Plutono dydžio ir atspindi visą šviesą. Kadangi 2003 UB313 tikrai nėra visiškai spindus, jis turėtų būti gerokai didesnis. Vieną iš atradimo nuotraukų matote viršuje, padidintą ir pašviesintą. Pirmą kartą 2003 UB313 buvo rastas nuotraukose, gautose automatiniu 1,2 m Samuelio Osčino (Samuel Oschin) teleskopu Palomaro observatorijoje Kalifornijoje, JAV.

Vaizdo autoriai: M. Brown (Caltech), C. Trujillo (Gemini), D. Rabinowitz (Yale), NSF, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
M106 Skalikų žvaigždyne. Prie pat Didžiųjų Grįžulo ratų, apsuptą Skalikų žvaigždžių, šį ūką primenantį plėmą 1781 m.atrado prancūzų astronomas-stebėtojas Pjeras Mešenas (Pierre Mechain). Vėliau tarsi ūką įtraukė į draugo ir...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Ar 2003 UB313 yra dešimtoji planeta?. Ar atrasta dešimtoji planeta? Manoma, kad neseniai pastebėtas Saulės sistemos kūnas, žymimas 2003 UB313, skriejantis du kartus toliau negu tolimiausia planeta Plutonas, yra jo dydžio ar netgi dar...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.