ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. rugpjūčio 9 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 24 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Veneros juosta virš Elvudo paplūdimio

Paaiškinimas: Nors jūs be abejo tai matėte, galėjote tiesiog neatkreipti dėmesio. Giedrose sutemose prieš saulėtekį ar ką tik po saulėlydžio, dangus virš horizonto lengvai parausta. Tai - Veneros juosta. Ją tarp tamsios dangaus papėdės ir šviesesnio žydro skliauto galima pamatyti visame akiratyje, net ir priešingoje Saulei pusėje. Tiesiai virš galvos žydras dangus paprastai išsklaido Saulės šviesą. Tačiau Veneros juostoje atsispindi saulėlydžio ar saulėtekio šviesa - gerokai rausvesnė. Veneros juostą galite išvysti bet kurioje Žemės vietoje. Šioje nuotraukoje Veneros juosta nufotografuota ties Elvudo paplūdimiu (Elwood Beach) Melburne, Australijoje. Dažnai visai atsitiktinai gražuolė Veneros juosta pakliūva ir į kitas nuotraukas.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Russell Cockman
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Marsas rugpjūtį bus toks pat, kaip visada. Ar šį mėnesį Marsas bus ypatingai ryškus ir nepaprastai priartės prie mūsų planetos? Deja, ne. Nepaisant miestuose sklandančių legendų, Marsas rugpjūtį bus toks, kaip visada. Šiais metais geriausia stebėti...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Širdies ir Sielos ūkai. Ar mūsų Galaktikos širdis ir siela - Kasiopėjos žvaigždyne? Turbūt ne, tačiau ten galima rasti du ūkus, pramintus Širdis ir Siela. Širdies ūkas, paprastai žymimas IC 1805, šioje nuotraukoje...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.