ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. rugpjūčio 22 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 28 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Marso dykvietė: Rub-el-Kali

Paaiškinimas: Kartais Marse matyti vien tik rausvas smėlis. Marsaeigis robotas „Galimybė“ (Opportunity), šiuo metu tyrinėjantis Marsą, nukeliavęs du kilometrus piečiau Ištvermės (Endurance) kraterio, sustojo ir nufotografavo visą akiratį aplinkui nusidriekusius negyvenamus smėlynus. Ši vieta pavadinta Rub-al-Kali (Rub al Khali), dėl panašumo į milžinišką Saudo Arabijos dykumą Žemėje - vieną didžiausių mūsų planetoje. Panoraminės nuotraukos viduryje matyti tolyje išnykstantys marsaeigio dantytų ratų pėdsakai. Apačioje - pačios „Galimybės“ kraštas, o dešiniajame kampe - marsietiškas saulės laikrodis. Šiam vaizdui gauti prireikė apie 100 nuotraukų trijų spalvų ruože, kad sudėjus išeitų įspūdinga tikrų spalvų panoraminė apžvalga. Visam didelės skyros vaizdui pateikti reikėtų maždaug 300 kompiuterių monitorių, arba ... vieno gero didžiulio spausdintuvo.

Vaizdo autoriai: Mars Exploration Rover Mission, JPL, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Lęšio debesis virš Havajų. Ar debesys geba išdarinėti tokius triukus? Iš tikrųjų šioje nuotraukoje yra net keli debesys, sulipę krūvon vienas virš kito į vieną įspūdingą lęšio debesį. Paprastai oro srautai stipriau...
Rytoj Rytoj

Rytoj
NGC 281: Pagranduko ūkas. NGC 281 yra aktyvi žvaigždėdaros sritis. Gerai matyti mažas padrikasis žvaigždžių spiečius, difuzinis raudonai švytintis emisinis ūkas, didžiuliai tamsių dujų ir dulkių pluoštai ir tankūs gniužulai, kuriuose tikėtina vis...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.