ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. rugpjūčio 28 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 13 lankytojų nusprendė - visai nieko.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Miuonų svyravimas atveria duris į supersimetrinę Visatą?

Paaiškinimas: Kokiu greičiu svyruoja fundamentaliosios dalelės? Netikėtą atsakymą į šį atrodytų nelogišką klausimą pateikė mokslininkai iš Brukheiveno (Brookhaven) nacionalinės laboratorijos Niujorke, JAV. Remiantis šiuo atradimu, galima spręsti ne tik apie tai, kad standartinis fundamentaliųjų dalelių fizikos modelis yra neužbaigtas, bet ir galima spėti, kad mūsų Visata pripildyta anksčiau nežinomų fundamentaliųjų dalelių rūšies. Tiksliau sakant, kalbama apie miuonus, fundamentaliąsias daleles, panašias į sunkius elektronus, kurių atrastas netikėtai didelis magnetinis momentas buvo atidžiai tiriamas eksperimento g-2 metu nuo 1999m.. Nuotraukoje matote šio eksperimento įrengimus. Atradimas paskatino kitus eksperimentatorius visame pasaulyje tikrinti gautus rezultatus, o teoretikus - geriau ištirti priežastis. Dalelių svyravimo greitį įtakoja keista jūra virtualių dalelių, kurios tai atsiranda, tai išnyksta bet kuriame erdvės taške. Netikėtas magnetinio momento dydis gali reikšti, kad šioje virtualių dalelių jūroje yra ir jau žinomų dalelių supersimetrinių dvynių, kurie beveik neapčiuopiami. Jei taip ir yra, tai gali būti, kad aplink mus tvyro beveik neįmanoma pastebėti tikrų supersimetrinių dalalių Visata.

Vaizdo autoriai: R. Bowman, g-2 Collaboration, BNL, DOE
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Trimatė Tarptautinė kosminė stotis. Užsidėkite raudonus-mėlynus akinius ir praskriekite pro Tarptautinę kosminę stotį (TKS), didžiausią aplink Žemės planetą skriejantį dirbtinį palydovą. Raudonų-mėlynų akinių kairė akis turi buti raudono filtro, dešinė - mėlyno....
Rytoj Rytoj

Rytoj
Uraganas Katrina Meksikos įlankoje. Kur lekia uraganas Katrina? Viena iš stipriausių mūsų laikų audrų nusitaikiusi į JAV pietines pakrantes. Vakar Katrina priskirta retai 5-ai uraganų kategorijai. Tai stipriausių uraganų kategorija Žemėje, reiškianti,...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.