ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. rugsėjo 4 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 48 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Heilo-Bopo kometa virš Val Parola Pass

Paaiškinimas: Heilo-Bopo (Hale-Bopp) kometa 1995 m. švytėjo ryškiau už aplinkines žvaigždes. Ji buvo matoma net miesto šviesų nuskaidrintame naktiniame danguje. Tačiau tamsiame skliaute ji atrodė dar įspūdingiau. Šioje nuotraukoje Heilo-Bopo kometa nufotografuota virš Val Parola Pass perėjos Dolomitų kalnuose, supančiuose Cortina d'Ampezzo miestelį, Italijoje. Kometos žydra jonų uodega atsirado, kai smarkusis saulės vėjas išmušė jonus iš kometos branduolio. Balta dulkių uodega ištįso iš didelių dulkių ir ledo dalelių, išmestų iš branduolio. Tyrimai parodė, kad Heilo-Bopo kometos branduolys apsisuka aplink ašį kas 12 valandų.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: A. Dimai, (Col Druscie Obs.), AAC
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Veneros veidas. Veneros paviršių visada gaubia plona debesų skraistė ir paslepia jį net ir nuo galingiausių Žemės teleskopų akių. Tačiau 1990-ųjų pradžioje orbitoje aplink Venerą skriejusiam Magelano (Magellan) tarpplanetiniam erdvėlaiviui, pasitelkus...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Kamuolinis Tukanos 47 spiečius per Didįjį Pietų Afrikos teleskopą. Žvaigždės dažnai susiburia į spiečius. Iš daugiau nei 200 kamuolinių žvaigždžių spiečių, kurie sukasi mūsų Galaktikos viduryje, Tukanos 47 yra antras pagal ryškumą, po Kentauro Omegos. Dar žymimas 47...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.