ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. rugsėjo 23 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 38 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Tauro RY portretas

Paaiškinimas: Čia gimsta žvaigždės, iš dujų ir dulkių debesies, šiame įspūdingame Tauro RY portrete. Tauro RY - nedidelė žvaigždėdaros sritis Tauro tamsiųjų molekulinių debesų pakraštyje, vos už 450 šviesmečių nuo mūsų. Viduje esanti jauna žvaigždė, apšviečianti apie du trečdalius šviesmečio nusidriekusią sritį, yra didžiulė, šalta ir kintančio ryškio. Žvaigždė vis dar gniaužiasi, ir per kelis milijonus metų, kai žvaigždiniai vėjai nupūs aplinkinius dujų ir dulkių debesis, ji nusistovės ir taps tvirta pagrindinės sekos žvaigžde, kaip ir Saulė. Gali buti, kad aplink ją liks ir planetų sistema. Ši Tauro RY nuotrauka daryta „Dvynių“ observatorijoje (Gemini Observatory) ant Mauna Kea kalno Havajuose, pagal Dorvalio (Dorval) astronomų klubo iš Kvebeko, Kanados, pasiūlymą.

Vaizdo autoriai: Gemini Observatory, Club d'astronomie de Dorval, S. Cote (HIA), T. Rector (U. Alaska)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Liepsnojantis oranžinis Mėnulis. Šioje nepaprastoje teleskopinėje nuotraukoje, nufotografuotoje šios savaitės pradžioje, rugsėjo 19 d. Štutgarte, Vokietijoje, - tamsiai oranžinė, jau imanti dilti, Mėnulio pilnatis, kabanti prie pat rytinio horizonto. Šiandien -...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Katės akis. Žvelgdamas į tarpžvaigždinę erdvę, kerintis Katės akies ūkas tvyro už trijų tūkstančių šviesmečių nuo Žemės. Tai paprastas planetiškasis ūkas, dar žymimas NGC 6543, kuris puikiai parodo, koks yra...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.