ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. rugsėjo 28 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 55 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Raketos pėdsakas vakaro žaroje

Paaiškinimas: Kas tai per debesis? Praeitą savaitę saulei leidžiantis paleista raketa nušvietė dangų ir dangaus stebėtojai už šimtų mylių tai nufotografavo. Kantrybės pareikalavusioje nuotraukoje - įspūdingas raketos dūmų kamuolys. Ne visi, stebėję šį debesį, žinojo, kad tai - Minotauro raketa, paleista iš Vandenbergo karinių oro pajėgų bazės Kalifornijoje, JAV. Šis debesis papuošė dangų po saulėlydžio rugsėjo 22 d.. Išmestos iš raketos degalų dalelės ir vandens lašeliai papuolė į viršutinių atmosferos sluoksnių sūkurius ir susiraitė į besipučiančią spiralę. Tamsoje švytintis dūmų pėdsakas kabojo taip aukštai, kad jame vis dar atsispindėjo saulė, nors apačioje debesys ir žemė jau skendėjo tamsoje. Nuotraukoje taip pat galima pamatyti, kad dalis dūmų, atspindinčių saulės šviesą, nusidažė spalvomis tarsi vaivorykštė ar spalvotas mirgantis debesis. Apačioje švytinčio debesies suspindo Veneros planeta.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Nick Hilton (fottostudio.com)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Žvaigždiniai stulpai Šarples 171 viduje. Kylantys šaltų dujų ir tamsių dulkių stulpai puošia žvaigždėdaros sritį Šarples 171 (Sharpless 171). Ten šaltuose molekuliniuose debesyse iš dujų kuriasi padrikasis žvaigždžių spiečius. Kai didelės energijos šviesa, sklindanti...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Neištirtas ūkas. Šis tarpžvaigždinių dulkių ūkas, sklęsdamas apie 300 šviesmečių virš Galaktikos plokštumos, atspindi daugybės Galaktikos žvaigždžių šviesą. Vaiduoklį primenantis ūkas, astronomo Styvo Mandelo (Steve Mandel) trylikamečio sūnaus pavadintas Angelo ūku,...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.