ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. rugsėjo 29 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 44 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Neištirtas ūkas

Paaiškinimas: Šis tarpžvaigždinių dulkių ūkas, sklęsdamas apie 300 šviesmečių virš Galaktikos plokštumos, atspindi daugybės Galaktikos žvaigždžių šviesą. Vaiduoklį primenantis ūkas, astronomo Styvo Mandelo (Steve Mandel) trylikamečio sūnaus pavadintas Angelo ūku, yra vienas iš daugelio, milžiniškuose plotuose šiaurės ir pietų galaktinių polių kryptimi tvyrančių didžiulių difuzinių ūkų - blausių ir nedaug tyrinėtų. Angelo ūkas ir kiti galaktiniai plunksniniai debesys iš dulkių, be labiau tyrinėjamiems atspindžio ūkams būdingo melsvo atspalvio švyti ir blausia rausva spalva, kadangi dulkių dalelės paverčia Galaktikos nematomą ultravioletinį spinduliavimą į regimąją raudoną šviesą. Apimanti 3 x 4 laipsnius danguje Grįžulo Ratų žvaigždyne, ši plačiakampė, didelės skyros nuotrauka buvo daryta neištirtų ūkų projekto metu.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Steve Mandel, Galaxy Images
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Raketos pėdsakas vakaro žaroje. Kas tai per debesis? Praeitą savaitę saulei leidžiantis paleista raketa nušvietė dangų ir dangaus stebėtojai už šimtų mylių tai nufotografavo. Kantrybės pareikalavusioje nuotraukoje - įspūdingas raketos dūmų kamuolys. Ne...
Rytoj Rytoj

Rytoj
IC 1396 stambiu planu. Šioje nuotraukoje matyti, kaip IC 1396 - aktyvioje žvaigždėdaros srityje už maždaug 2000 šviesmečių nuo mūsų, Cefėjo žvaigždyne - švytinčių vandenilio dujų debesys maišosi su grėsmingomis tamsiomis dulkių juostomis....
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.