ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. spalio 2 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 88 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Magmos pliūpsniai Etnos ugnikalnyje

Paaiškinimas: 2001 m. birželį įspūdingai išsiveržė Etnos ugnikalnis. Šioje nuotraukoje ugnikalnis nufotografuotas spjaudantis karštos magmos pliūpsnius, kai kurių iš jų skersmuo - virš metro. Planetų geologai tyrinėja Etną ir dėl to, kad ji, kaip spėjama, panaši į Marso ugnikalnius. Etna, bazaltinis ugnikalnis, sudarytas iš panašių uolienų kaip ir Marso kalnai, ir lava teka panašiomis vagomis. Tai ne tik vienas aktyviausių ugnikalnių Žemėje, bet ir vienas didžiausių - virš 50 kilometrų skersmens ties papėde ir iškilęs beveik 3 km virš jūros lygio. Etnos ugnikalnis yra Sicilijoje, Italijoje.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Marco Fulle (Stromboli online)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
NGC 613: dulkių ir žvaigždžių spiralė. Kai ryto žara užliejo Paranalo observatoriją Čilėje, astronomai Markas Nyzeris (Mark Neeser) ir Piteris Bartelis (Peter Barthel) pagaliau baigė ieškoti blausių kvazarų už milijonų šviesmečių. Ir tik trumpam nukreipė...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Saturno palydovo Hiperiono keistieji krateriai. Kas slypi keistųjų Hiperiono kraterių gilumoje? Niekas nežino. Kad tai išsiaiškintų, Kasinio (Cassini) automatinis erdvėlaivis, šiuo metu skriejantis aplink Saturną, dar kartą praeitą savaitę pralėkė pro pat Saturno palydovą,...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.