ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. spalio 5 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 42 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Žiedinis Saulės užtemimas

Paaiškinimas: Šį pirmadienį dalis Saulės buvo pradingusi. Tačiau dėl to nereikėtų nerimauti - tiesiog Mėnulis trumpam atsidūrė tarp Žemės ir Saulės. Visi, kas stebėjo užtemimą iš Žemės, galėjo išvysti ne pilną, o geriausiu atveju tik žiedinį užtemimą, kai Mėnulis uždengė didelę Saulės dalį ties viduriu. Kadangi, kai Žemė, Mėnulis ir Saulė išsirikiavo į vieną liniją, iki Mėnulio buvo palyginti didelis atstumas, jis buvo regimas per mažas, kad užstotų visą Saulę. Tie, kuriems pasisekė stebėti užtemimą iš siauros Mėnulio šešėlio juostos, nusidriekusios per Ispaniją ir Afriką, galėjo išvysti ugninį žiedą - tamsų Mėnulį, apsuptą ryškios tolimosios Saulės šviesos. Šioje nepaprasdai didelės skyros nuotraukoje - ugnies žiedas, nufotografuotas prieš dvi dienas virš Ispanijos. Galite įžiūrėti grūdėtą paviršių ir daugybę protuberantų aplink Saulę.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Stefan Seip
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Žvaigždės ir dulkės Paukščių Take. Mūsų Paukščių Tako Galaktikos diske, savo namuose, puikiai jaučiasi karšti ūkai, šaltos dulkės ir milijardai žvaigždžių. Galaktikos diskas iš Žemės planetos tamsią naktį matomas tarsi išsklaidytos šviesos juosta, kertanti...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Spiralinė galaktika NGC 1350. Ši įspūdinga Visatos sala plūduriuoja už maždaug 85 šviesmečių, pietų skliauto Krosnies žvaigždyne. Sukaupusios jaunas žydras žvaigždes, galaktikos NGC 1350 spiralinės vijos susijungia žiedu apjuosdamos milžinišką, šviesų galaktikos branduolį....
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.