ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. spalio 7 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 26 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Saulės užtemimas Madride

Paaiškinimas: Pasivaikščioti po parką atrodė šauni idėja daugeliui besigrožinčių saulėtu spalio rytu Madride, Ispanijos sostinėje. Žinoma, tas spalio 3 dienos rytas buvo ypatingas - danguje buvo matomas žiedinis Saulės užtemimas. Čia iš nuotraukų sekos sudėtame vaizde matyti, kaip Mėnulis užslinko ir užtemdė Saulę „Gero poilsio“ parke, Madride, virš paminklo karaliui Alfonsui XII. Saulė kilo iš kairės į dešinę, o kai Mėnulis atsidūrė lygiai ties Saulės centru, liko ugninis žiedas - jis matyti eilės viduryje. Nors dalinį užtemimą buvo galima išvysti daugelyje vietovių - Afrikoje, vakarų Azijoje, Europoje ir net Lietuvoje - Madridą kirto siaura tikroji Mėnulio šešėlio juosta. Užtemimą stebėję Ispanijos sostinėje galėjo mėgautis žiediniu užtemimu, trukusiu apie 4 minutes.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Peter den Hartog
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Spiralinė galaktika NGC 1350. Ši įspūdinga Visatos sala plūduriuoja už maždaug 85 šviesmečių, pietų skliauto Krosnies žvaigždyne. Sukaupusios jaunas žydras žvaigždes, galaktikos NGC 1350 spiralinės vijos susijungia žiedu apjuosdamos milžinišką, šviesų galaktikos branduolį....
Rytoj Rytoj

Rytoj
Netaisyklingųjų galaktikų pora Arp 295. Maždaug 250 tūkstančių šviesmečių tiesiasi įspūdingas žvaigždžių ir dujų tiltas, sujungęs žymią netaisyklingųjų galaktikų porą Arp 295. Kosminis tiltas tarp galaktikų ir ilga uodega, nutįsusi žemyn, liudija, kad...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.