ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. spalio 16 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 16 lankytojų nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Astronominė savaičių antklodė

Paaiškinimas: Rankdarbių meistrė ir astronomijos mėgėja Džudė Ros (Judy Ross) sukūrė šią įdomią antklodę ir pavadino ją „Astronomine savaičių antklode“. Džudė dirbo ištisus metus, kol sudėliojo 180 cm pločio ir 210 cm aukščio antklodę iš 52 atskirų paveikslų - po vieną kiekvienai metų savaitei. Paveikslų temas, kaip ji pati sako, įkvėpė astronomijos nuotraukų svetainė, kurią ji peržiūri kiekvieną dieną. Kai kurie iš paveikslų remiasi tikromis nuotraukomis, tokiomis kaip planeta, gimstanti šalia Vežėjo AB, nufotografuota Hablo (Hubble) kosminiu teleskopu ar Bilo Kylio (Bill Keel) daryta artimos Vėjo Malūnėlio galaktikos nuotrauka. Kitus, tokius kaip „ Žydrojo Kilimo ūkas“ ar „Antinas mąsto apie juodąją bedugnę“, sukūrė Džudė savo svajonėse.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Judy W. Ross, Point Roberts, WA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Gausybė dulkių aplink Kilio η (etą). Kilio η (eta) yra supermilžinė žvaigždė, bet ne tokia šviesi, kokia buvo kadaise. Dabar ji gerai matoma tik pro žiūronus ar mažą teleskopą, nors Kilio η (etos) istorijoje būta...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Gama žybsnių mįslė. Iš kur atsiranda staigūs gama žybsniai? Pačių galingiausių iš visų žinomų kosmose sprogimų padariniai, gama žybsniai, vis dar lieka neįminta mįsle, nors atrasti beveik prieš 40 metų. Dabar...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.