ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. spalio 19 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 29 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Svajonės nusikristi į Marsą

Paaiškinimas: Ne šiandien, bet kitą spalio 19 d. - 1899 m. - nuostabų rudens vakarą septyniolikmetis Robertas Godardas (Robert Goddard) užlipo į vyšnią Vusteryje (Worcester), Masačusetso (Massachusetts) valstijoje, JAV. Įkvėptas Herberto Džordžo Velso (Herbert George Wells) knygos „Pasaulių karas“ jaunasis Godardas svajojo, kaip būtų puiku sukurti laivą, kuris galėtų nuskristi ir nusileisti Marse. Nuo tada jo gyvenimas įgavo tikslą, ir kiekvienais metais jo dienoraštyje spalio 19 d. būdavo pažymėta kaip „Jubiliejinė diena“ - jo „nusileidimo“ į vyšnią jubiliejaus diena. 1926 m. Godardas sukūrė, sukonstravo ir išbandė pirmąją pasaulyje skysto kuro raketą. Už medžių šakų nuotraukoje, apačioje dešinėje, matyti Marsas, o Venera skaisčiai žiba šalia Mėnulio - visus tris dangaus kūnus jau aplankė skysto kuro raketos, sukonstruotos remiantis Roberto Godardo atrastais principais.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Fred Espenak (www.MrEclipse.com)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Vežėjo AE - ugninė žvaigždė. Ar Vežėjo AE žvaigždė paskendusi ugnyje? Ne. Nors Vežėjo AE praminta ugnine žvaigžde, nors ją supantis ūkas IC 405 vadinamas Ugninės žvaigždės ūku, o aplinkui matyti tvyrantys rausvi dūmai...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Andromedos galaktikos infraraudonasis vaizdas. Kaip iš tikrųjų atrodo Andromedos galaktika? Norėdami tai sužinoti, astronomai stebėjo mūsų didžiausią kaimyninę galaktiką kitoje šviesoje - infraraudonojoje. Astronomai laikė nukreipę orbitoje aplink Žemę skriejantį Spitzerio (Spitzer) kosminį...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.