ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. spalio 24 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 24 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Kampuotos Marso kalvų smiltys

Paaiškinimas: Kodėl šios smėlio smiltys neapvalainos? Robotas marsaeigis Spirit, šiuo metu keliaujantis po Marsą, aptiko aiškiai kampuotą smėlį Kolumbijos kalvų paviršiuje, Marse. Anksčiau Gusevo krateryje rastos mažos smėlio dalelės buvo gerokai apvalesnės. Radiniai leidžia spėti, kad kampuotos smiltys mažiau vartėsi, mažiau trynėsi ir, gali būti, nukeliavo mažesnį atstumą, negu apvaliosios smėlio kruopelės. Vartydamiesi ir dildami akmenys ir smiltys nugludina aštrius kampus ir atrodo apvalaini. Šioje nuotraukoje, gautoje praeitą mėnesį matyti kampuotos smėlio smiltys, išdidintos per Spirit kamerą - mikroskopą. Šio vaizdo skersmuo - apie 3 cm.

Vaizdo autoriai: Mars Exploration Rover Mission, JPL, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Mūsų Galaktikos centre. Mūsų Paukščių Tako centre yra juodoji bedugnė, daugiau nei 2 milijonus kartų masyvesnė už Saulę. Anksčiau mokslininkai daug ginčijosi, tačiau dabar jau neabejojama šia neįtikėtina išvada, pagrįsta labai...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Supernovos liekana N132D optiniuose ir rentgeno spinduliuose. Tūkstančiams metų praėjus po žvaigždės sprogimo, jos besiplečianti liekana vis dar šviesiai spindi visose spektro dalyse. Taip atsitiko ir supernovos liekanai N132D, esančiai kaimyninėje Didžiojo Magelano Debesies galaktikoje. Po...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.