ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. spalio 28 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 26 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Marsas spalį

Paaiškinimas: Šį spalį Marsas matyti spindintis tarsi šviesi, gelsva žvaigždė Žemės planetos danguje, nes artėja jo opozicija - laikotarpis, kai Marsas ir Žemės būna arčiausiai vienas kito, skriedami savo orbitose aplink Saulę. Kaip arti yra Marsas? Vos už maždaug 70 milijonų kilometrų, pakankamai arti, kad žemiečiai astronomai galėtų grožėtis žavia raudonąja planeta. O šioje aiškių Marso vaizdų sekoje galima įžiūrėti dulkių audros judėjimą, kol planeta sukasi iš dešinės į kairę. Teleskopiniuose vaizduose aiškiai matyti marsietiško kraštovaizdžio detalės, pietinė ledo kepurė (viršuje) ir debesų apgaubtas šiaurinis polius (apačioje). Pati dulkių audra - tai gelsva, šviesi juosta, kertanti paprastai tamsų pietinį pusrutulį. Net jei neturite po ranka teleskopo, ateinančiomis dienomis galite lengvai stebėti Marsą, šviesiai spindintį naktiniame danguje.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Chris Cook
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Paskutinis Titanas. Spalio 19 d. iš Vandenbergo karinių oro pajėgų bazės buvo paleista raketa - paskutinė raketa Titanas. Sėkmingas Titano IV B raketos, nešančios JAV nacionalinio žvalgybos biuro palydovą, paleidimas...
Rytoj Rytoj

Rytoj
NGC 3242: Jupiterio Vaiduoklis. Po to, kai į Saulę panaši žvaigždė išsemia branduolinio kuro atsargas savo šerdyje, ji nusimeta išorinius sluoksnius, kurie sukuria neilgai gyvuojantį, tačiau įspūdingą reginį - planetiškąjį ūką. NGC 3242...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.