ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. spalio 31 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 157 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Marsiečių Helovynas

Paaiškinimas: Nuo saulėlydžio iki saulėtekio neįprastai šviesus gelsvas žiburys nušvis Helovyno nakties danguje - tai Marsas. Helovyno išvakarėse Žemė, skriedama orbitoje aplink Saulę, atsidūrė prie Marso taip arti, kaip nebebus dar 13 ateinančių metų. Ir šią naktį Marsas spindės neįprastai skaisčiai, tarsi nežemiškas marsiečių švyturys. Būdamas Saulės opozicijoje, Marsas patekės iškart po Saulės laidos, nusileis Saulei patekėjus ir bus regimas visą naktį. Tačiau net ir šiomis naktimis raudonoji planeta nebus šviesiausia danguje - užslinkus sutemoms virš vakarinio horizonto nušvis Venera, išbalusi, tačiau skaistesnė už Marsą. O prieš saulėtekį išlįs ir siauras pilnėjančio Mėnulio pjautuvas. Ramios Jums Vėlinių nakties!

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Wally Pacholka (Astropics.com)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Tamsi audringa naktis. Ta 2003 m. rugpjūčio 29-oji buvo tamsi audringa naktis. Tačiau raudonoji Marso planeta ryškiai švietė Vandenio žvaigždyne, priartėjusi prie Žemės arčiausiai per paskutinius 60 tūkstančių metų. Šioje gana bauginančioje...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Erdvėlaivis Sojuz artėja prie Tarptautinės kosminės stoties. Spalį erdvėlaivis Sojuz TMA-7 aplankė Tarptautinę kosminę stotį (TKS). Erdvėlaivis buvo paleistas kelias dienas prieš susijungimą iš Baikonuro kosmodromo Kazachstane. Nuotraukoje kaip tik ir matote erdvėlaivį Sojuz, artėjantį prie...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.