ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. lapkričio 1 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 75 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Erdvėlaivis Sojuz artėja prie Tarptautinės kosminės stoties

Paaiškinimas: Spalį erdvėlaivis Sojuz TMA-7 aplankė Tarptautinę kosminę stotį (TKS). Erdvėlaivis buvo paleistas kelias dienas prieš susijungimą iš Baikonuro kosmodromo Kazachstane. Nuotraukoje kaip tik ir matote erdvėlaivį Sojuz, artėjantį prie TKS. Sojuz nuskraidino į orbitoje aplink Žemę skriejančią stotį naujos 12-tos ekspedicijos komandą ir kosmoso turistą. 12 ekspedicijos astronautai liks stotyje beveik šešis mėnesius ir pakeis 11 ekspedicijos komandą, kuri tiek pat mėnesių jau atidirbo TKS. Praėjus maždaug savaitei nuo tada, kai buvo gauta ši nuotrauka, 11 ekspedicijos komanda Sojuz kapsulėje grįžo į Žemę kartu su skrydyje dalyvavusiu turistu. 12 ekspedicijos nariai taisys TKS gedimus, išbandys naujus gyvenimo kosmose būdus, ir vykdys įvairius mokslinius tyrimus. Vienas iš tyrimų - kaip kalio druskos citrinos rūgštis mažina akmenų susidarymo pavojų kosmose dirbančių žmonių inkstuose.

Vaizdo autoriai: ISS Expedition 11 Crew, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Marsiečių Helovynas. Nuo saulėlydžio iki saulėtekio neįprastai šviesus gelsvas žiburys nušvis Helovyno nakties danguje - tai Marsas. Helovyno išvakarėse Žemė, skriedama orbitoje aplink Saulę, atsidūrė prie Marso taip arti, kaip nebebus...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Epimetėjas ir Janas - ištikimieji Saturno palydovai. Šie du palydovai keičiasi vietomis. Epimetėjas ir Janas - du mažieji Saturno palydovai - pasikeičia vietomis, kai priartėja prie savo didžiosios planetos. Keista, tačiau abiejų palydovų orbitų didžiosios pusašiai...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.