ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. lapkričio 8 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 22 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Marso sąnašos

Paaiškinimas: Ką gi išvystume, nusprendę pasivaikščioti po Marsą? Robotas marsaeigis „Galimybė “ (Opportunity) kaip tik šiuo metu ir bando pajausti, ką gi reiškia pasivaikščioti po raudonąją planetą. Ne visada tai lengva, tačiau marsaeigis rieda taip, kad išvengtų gilių tamsaus smėlio sąnašų. Šio mėnesio pradžioje, keliaudamas po Erebuso kraterį, robotas stabtelėjo ir nufotografavo šią nuotrauką. Šioje kraterio dalyje marsietiškame paviršiuje yra ne tik tamsaus smėlio plotų, bet ir šviesių uolienų atodangų. Uolos nusėtos gausybe mažų apvalių akmenukų, vadinamų „mėlynėmis“. Keisti akmenukai, paprastai mažesni už stiklo rutuliukus, manoma, susidarė senovinėse sąnašose, kai Marse dar buvo drėgmės. Šioje nuotraukoje matyti ir neįprastos, smailos akmenų briaunos, pramintos keteromis.

Vaizdo autoriai: Mars Exploration Rover Mission, Cornell, JPL, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
NGC 7635: Burbulas. Tai net ne debesis, o burbulas! NGC 7635, Burbulo planetiškąjį ūką, išpūtė iš masyvios centrinės žvaigždės BD+602522 pučiantis žvaigždinis vėjas. Jo kaimynystėje gyvena milžiniškas molekulinis debesis, matomas dešinėje...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Protuberantas nufotografuotas iš SOHO. Kas atsitiko Saulei? Nieko neįprasto - keistas, žemyn nutįsęs pluoštas iš tikrųjų yra paprastas Saulės protuberantas, tik įspūdingų dydžių. Protuberantas - tai Saulės dujų debesis, magnetinio lauko išsviestas virš...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.