ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. lapkričio 10 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 33 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Gravitacinis vilkikas

Paaiškinimas: Kaip pakeisti į Žemę skriejančio grėsmingo asteroido kryptį? Viena iš idėjų - sukurti masyvų erdvėlaivį, vilkiką, kurio gravitacija veiktų tarsi buksyrinis lynas - taip, kaip dailininkas nupiešė šioje iliustracijoje. Tokią veiksmų eigą sugalvojo Edvardas Lu (Edward Lu) ir Stenlis Lavas (Stanley Love), NSA Džonsono kosminio centro (Johnson Space Center) mokslininkai. Pagal juos, 20 tonų sveriantis, atomine energija varomas, erdvėlaivis pajėgtų vilkti 200 metrų skersmens asteroidą tiesiog skriedamas arti jo. Erdvėlaivio joniniai varikliai būtų nukreipti taip, kad vilkikas skrietų tolyn nuo asteroido. Tvirta tarpusavio traukos jėga palaipsniui, kaip tikimąsi, pakeistų asteroido judėjimo kryptį. Nors tai skamba tarsi mokslinė fantastika, joniniai varikliai puikiai veikia šiuolaikiniuose erdvėlaiviuose, o toks gravitacinis vilkikas trauktų asteroidą nepaisant jo struktūros ar paviršiaus ypatumų.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Dan Durda (FIAAA, B612 Foundation)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Protuberantas nufotografuotas iš SOHO. Kas atsitiko Saulei? Nieko neįprasto - keistas, žemyn nutįsęs pluoštas iš tikrųjų yra paprastas Saulės protuberantas, tik įspūdingų dydžių. Protuberantas - tai Saulės dujų debesis, magnetinio lauko išsviestas virš...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Pasaulio Tvėrimo Kalnai. Šis nežemiškas vaizdas - tai milžiniško žvaigždžių lopšio W5 rytinis kraštas, už maždaug 7000 šviesmečių nuo mūsų, Kasiopėjos žvaigždyne. Šioje infraraudonojoje nuotraukoje iš Spitzerio kosminio teleskopo įamžinti tarpžvaigždiniai dujų...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.