ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. lapkričio 12 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 16 lankytojų nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Sevejerio šuolis

Paaiškinimas: Ši krateriais nusėto Mėnulio paviršiaus panorama sukurta iš JAV Sevejerio 6 (Surveyor 6, liet. - tikrintojas) nusileidimo zondo darytų nuotraukų. Sevejeris 6 nebuvo pirmasis erdvėlaivis, švelniai nutūpęs Mėnulyje... tačiau jis buvo pirmasis nusileidęs ir po to vėl sėkmingai pakilęs! Kai erdvėlaivis pasiekė paviršių netoli Mėnulio saulėtojo pusrutulio centro, 1967 m. lapkričio mėnesį, NASA mokslininkai liepė jam „pašokti“. Trumpam įsijungę erdvėlaivio varikliai pakėlė zondą į 4 metrų aukštį virš paviršiaus. Tada Sevejeris 6 nuskrido dar 2,5 m ir sėkmingai nusileido antrąjį kartą. Sėkmingas Sevejerio 6 šuolis užbaigė šių erdvėlaivių pagrindinę misiją, kurios tikslas buvo įrodyti, kad Mėnulio paviršius saugus nusileisti vėliau žmones atskraidinusiems Apolono (Apollo) erdvėlaiviams.

Vaizdo autoriai: Surveyor Project, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Pasaulio Tvėrimo Kalnai. Šis nežemiškas vaizdas - tai milžiniško žvaigždžių lopšio W5 rytinis kraštas, už maždaug 7000 šviesmečių nuo mūsų, Kasiopėjos žvaigždyne. Šioje infraraudonojoje nuotraukoje iš Spitzerio kosminio teleskopo įamžinti tarpžvaigždiniai dujų...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Mėnulio mėnuo. Mėnulis keičiasi, mainosi kiekvieną naktį. Senovėje lietuviai dėl to jį ir praminė Mainuliu - Mėnuliu. Ši keliolikos kadrų seka rodo, kaip Žemės šviesusis palydovas mainosi per vieną Mėnulio mėnesį....
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.