ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. lapkričio 18 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 16 lankytojų nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Spiečius 37

Paaiškinimas: Iš Žemės padrikasis žvaigždžių spiečius NGC 2169 atrodo tarsi du skaičiai 37, pažymėti kosmose. Ar jums taip neatrodo? Žinoma, neįtikėtinas skaičių žvaigždynas, už 3600 šviesmečių nuo mūsų, šalia Oriono žvaigždyno, radosi atsitiktinai. Įprasta, kad padrikieji spiečiai būna plačiai pasklidę, tačiau NGC 2169 - gana nedidelis, tik apie 7 šviesmečių skersmens. Vienu metu, iš vieno dulkių ir dujų debesio susidariusios spiečiaus žvaigždės yra maždaug 8 milijonų metų amžiaus. Paprastai laikui bėgant tokie spiečiai išsisklaido, kadangi žvaigždės susiduria viena su kita, su tarpžvaigždiniais debesimis, ir patiria gravitacijos antplūdžius keliaudamos po galaktiką. Manoma, kad daugiau nei prieš 4 milijardus metų mūsų Saulė taip pat buvo viena iš panašaus spiečiaus žvaigždžių.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Noel Carboni
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Jaunosios spiečiaus NGC 346 žvaigždės. Žvaigždžių spiečius NGC 346 pūpso didžiausiame žvaigždėdaros regione, Mažajame Magelano Debesyje, apie 210 tūkstančių šviesmečių nuo mūsų. Masyvios spiečiaus žvaigždės yra trumpaamžės, tačiau skleidžia labai stiprią energiją. Žvaigždiniai vėjai...
Rytoj Rytoj

Rytoj
NGC 2359: Toro Šalmas. NGC 2359 yra įspūdingas emisinis ūkas, vaizdingai pramintas Toro Šalmu. (Toras - griaustinio Dievas skandinavų mitologijoje.) Ūkas panašus ne tik į šalmą su sparnais, bet primena ir antiną, todėl...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.