ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. lapkričio 26 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 34 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Stereo Saulė

Paaiškinimas: Tai artimiausios mums žvaigždės stereo nuotrauka, sudėta iš 2004 m. kovo - 2005 m. balandžio mėn. darytų Saulės vaizdų archyvo. Žiūrėdami į šią sudėtinę nuotrauką pro stereo akinius (viena akis su raudonu, kita - su mėlynu filtru) išvysite neįtikėtinas Saulės disko ir paviršiaus savybes - Saulės dėmes, pluoštus, protuberantus - iškilusius trimatėje erdvėje. Šie vaizdai buvo fotografuoti pro siaurą vandenilio alfa juostos filtrą, praleidžiantį tik vandenilio atomų, spinduliuojančių iš Saulės atmosferos, šviesą. Sudėjus Saulės vandenilio alfa nuotraukas, prie galutinio stereo vaizdo dar pridėtas trimatis žvaigždžių laukas užnugaryje.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Greg Piepol
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Mėnulis virš Antarktidos. Praeitą savaitę beveik pilnas Mėnulis leidosi ties šiauriniu horizontu, Deiviso (Davis) stotyje, Antarktidoje. Šioje įspūdingoje nuotraukoje primenantis suplotą oranžinį moliūgą, Mėnulis nufotografuotas kabantis virš tolimo ledkalnio viršūnės. Suplotas jis...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Šviesos aidas iš V838 Mon. Kas sukėlė žvaigždės V838 žybsnį Vienaragio (žymimo Mon) žvaigždyne? Dėl nežinomų priežasčių, V838 Mon išoriniai sluoksniai staiga išsiplėtė ir ji tapo šviesiausia žvaigžde visoje Paukščių Tako Galaktikoje 2002 m....
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.