ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. gruodžio 3 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 37 lankytojai nusprendė - visai nieko.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Astro 1 orbitoje

Paaiškinimas: Prieš penkiolika metų, 1990 m. gruodį kosminis orbitinis šatlas „Kolumbija“ iškėlė astronominių teleskopų rinkinį Astro 1 aukštai virš Žemės sugeriančios atmosferos, kad tirtų Visatos ultravioletinius ir rentgeno spindulius. Teleskopai, sutrumpintai žymimi UIT (ultravioletinių vaizdų teleskopas), HUT (Hopkinso ultravioletinių spindulių teleskopas), WUPPE (Viskonsino ultravioletinis foto-poliarimetras) ir BBXRT (plačiajuostis rentgeno spindulių teleskopas), matomi šioje nuotraukoje esantys „Kolumbijos“ krovinių skyriuje, o užnugaryje - įspūdingas Oriono žvaigždynas. Ši nuotrauka fotografuota per naktinį šatlo 90 minučių orbitos periodą, todėl čia teleskopus ir kitas detales apšviečia Mėnulio šviesa.

Vaizdo autoriai: STS-35 Crew, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Krabo ūkas iš Hablo teleskopo. Krabo ūkas, žymimas M1 - pirmasis objektas garsiajame Mesje (Messier) kataloge, kur surašytos visos „ne kometos“. Dabar jau žinoma, kad kosminis Krabas - tai supernovos liekana, besiplečiantis apvalkalo...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Kentauro Proksima - artimiausia žvaigždė. Kokia mūsų Saulei artimiausia žvaigždė? Tai Kentauro Proksima, viena iš Kentauro Alfos trinarės sistemos žvaigždžių. Iš Kentauro Proksimos šviesa mus pasiekia per vos 4,22 metų. Ši mažytė rausva žvaigždė,...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.