ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. gruodžio 7 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 163 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Europa naktį

Paaiškinimas: Ar rastumėte savo mėgstamą Europos miestą, o gal net Vilnių ar Klaipėdą? Ši skaitmeninė naktinės Europos fantazija sudėta iš palydovų nuotraukų, darytų ir dieną, ir naktį. Šis vaizdas skiriasi nuo to, kurį mato astronautai, nes jame nėra debesų ir nepaprastai išryškintos miestų šviesos. Nepaisant to, geografiškai tiksli nuotrauka gniaužia kvapą. Naktinių šviesų raštas gautas iš JAV oro pajėgų meteorologinių palydovų duomenų.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Planetary Visions Ltd.; Leidimas: Kevin M. Tildsley
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Skraistės ūkas atidengtas. Šios dujų gijos - visa kas liko regima iš vienos žvaigždės mūsų Paukščių Tako Galaktikoje. Prieš daugybę tūkstančių metų supernova virtusi žvaigždė sprogo, palikdama Skraistės ūką (liet.dar vadinamą...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Rentgeno spinduliai iš Persėjo spiečiaus šerdies. Persėjo spiečiuje sukasi tūkstančiai galaktikų. Jis yra 250 milijonų šviesmečių nuo mūsų - tai vienas masyviausių objektų Visatoje ir ryškiausiai rentgeno spindulius skleidžiantis galaktikų spiečius. Jo šerdyje slypi milžiniška...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.