ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. gruodžio 9 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinęs 71 lankytojas nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Gruodžio Mėnuo susitinka Vakarinę žvaigždę

Paaiškinimas: Jei kada dairėtės į dangų Saulei leidžiantis, tai turbūt pastebėjote žemai vakarų pusėje Venerą, ryškiai spindinčią sutemose ir dėl to pramintą Vakarine žvaigžde. Venera Žemės danguje yra trečias pagal ryškumą dangaus kūnas po Saulės ir Mėnulio, kartais ją galima palaikyti tolyje šviečiančiu bokšto žibintu. Šiame ramiame vaizde, fotografuotame gruodžio 4 d. prie Olbenio (Albany), Misūrio valstijoje, JAV, galite palyginti Mėnulio pjautuvą ir Venerą saulėlydžio žaros nuspalvintame danguje. Šiąnakt Vakarinė žvaigždė - Venera - bus ryškiausia per šį sezoną, tačiau į gruodžio pabaigą ji vis mažiau pakils virš horizonto, kol galiausiai visai pranyks iš vakarinio dangaus. Kitos savaitės pradžioje gruodžio Mėnuo skubės pasitikti dar vieną šviesiąją planetą - Marsą.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Dan Bush (Missouri Skies)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Rentgeno spinduliai iš Persėjo spiečiaus šerdies. Persėjo spiečiuje sukasi tūkstančiai galaktikų. Jis yra 250 milijonų šviesmečių nuo mūsų - tai vienas masyviausių objektų Visatoje ir ryškiausiai rentgeno spindulius skleidžiantis galaktikų spiečius. Jo šerdyje slypi milžiniška...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Paskutinis skrydis į Mėnulį. 1865 m. prancūzų rašytojas Žiulis Vernas numatė kosminės kapsulės, kurioje galėtų keliauti žmonės, išradimą. Mokslinės fantastikos knygoje „Kelionė iš Žemės į Mėnulį“ Vernas aprašė didžiulę patranką Floridoje, tokią...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.