ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. gruodžio 10 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 98 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Paskutinis skrydis į Mėnulį

Paaiškinimas: 1865 m. prancūzų rašytojas Žiulis Vernas numatė kosminės kapsulės, kurioje galėtų keliauti žmonės, išradimą. Mokslinės fantastikos knygoje „Kelionė iš Žemės į Mėnulį“ Vernas aprašė didžiulę patranką Floridoje, tokią galingą, kad galėjusią iššauti sviedinį su viduje lindinčiais trimis keliautojais net iki Mėnulio. Praėjus 100 metų, NASA, vadovaujama Vernerio fon Brauno (Wernher Von Braun), sukūrė raketą Saturnas V. Pakilusi iš kosmodromo Floridoje ši raketa pavertė Žiulio Verno idėją realybe - Saturnas V pradėjo Apolono (Apollo) Mėnulio misiją, per kurios 9 skrydžius net 12 astronautų pasivaikščiojo po Mėnulio žemę. Šioje nuotraukoje - prožektorių apšviesta raketa Apolonas 17 ir jos paleidimo bokštas, sutemose laukiantys paskutinio skrydžio į Mėnulį 1972 m. gruodį. Nuo tada žmonės daugiau nebuvo nusileidę Mėnulyje.

Vaizdo autoriai: Apollo Program, NASA (nuotrauką nuskenavo J.L. Pickering)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Gruodžio Mėnuo susitinka Vakarinę žvaigždę. Jei kada dairėtės į dangų Saulei leidžiantis, tai turbūt pastebėjote žemai vakarų pusėje Venerą, ryškiai spindinčią sutemose ir dėl to pramintą Vakarine žvaigžde. Venera Žemės danguje yra trečias pagal...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Masyvios Auksinės Žuvies 30 žvaigždės spiečiuje R136. Žvaigždėdaros regione Auksinės Žuvies 30 centre plyti milžiniškas spiečius iš pačių didžiausių, karščiausių ir masyviausių iki šiol žinomų žvaigždžių. Šis spiečius, žymimas R136, ir dalis jį supančio ūko nufotografuoti...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.