ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. gruodžio 13 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 36 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Vaizdas iš 620 kilometrų virš Rėjos

Paaiškinimas: Koks yra Saturno palydovo Rėjos paviršius? Norėdami tai sužinoti, praeito mėnesio pabaigoje mokslininkai nukreipė Kasinio (Cassini) erdvėlaivį - robotą, šiuo metu skriejantį aplink Saturną, pralėkti pro antrąjį pagal dydį dujų milžinės planetos palydovą. Ši vaizdas, apimantis apie 90 kilometrų, fotografuotas iš vos 620 kilometrų aukščio virš Rėjos ledinio paviršiaus. Seno kraterio kraštas matyti iškilęs nuotraukos viduryje, o daugybė mažesnių ir jaunesnių kraterių išsibarstę visur aplinkui. Tiesus kaip linija dryžis - gali būti, kad tai tektoninis lūžis - kerta Rėjos paviršių dešinėje. Manoma, kad šio Saturno palydovo paviršiuje nugulęs purus medžiagų sluoksnis. Daugumos Rėjos paviršiaus darinių priežastys nežinomos ir dar bus tiriamos.

Vaizdo autoriai: Cassini Imaging Team, SSI, JPL, ESA, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Auksinės Žuvies 30 - Tarantulo zona. Tarantulo ūkas yra daugiau nei 1000 šviesmečių skersmens - milžiniškas emisinis ūkas mūsų kaimyninės Didžiojo Magelano Debesies galaktikoje. Viduje šio kosminio voragyvio slypi jaunas masyvių žvaigždžių spiečius R136, kurio...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Skaitmeninė marsaeigio „Galimybė“ nuotrauka Marse. Jei galėtumėte pažvelgti į vieną iš marsaeigių, šiuo metu riedančių po Marsą, kaip jis atrodytų? Toks vaizdas labai pagelbėtų planuojant tyrimus, todėl jis buvo sukurtas skaitmeniniu būdu. Paveikslas, kurį...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.