ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. gruodžio 17 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 52 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Apolonas 17: paskutiniai Mėnulyje

Paaiškinimas: 1972 m. gruodį Apolono 17 (Apollo 17) astronautai Judžinas Sernanas (Eugene Cernan) ir Harisonas Šmitas (Harrison Schmitt) praleido Tauro-Litrovo slėnyje Mėnulyje apie 75 val., kol kolega Ronaldas Evansas (Ronald Evans) lūkuriavo aukštai orbitoje. Pradedant trečią ir paskutinę ekskursiją po Mėnulį, Šmitas nufotografavo Sernaną tarp JAV vėliavos ir mėnuleigio, iškėlusio skėtį primenančią anteną. Čia matote šią nuotrauką. Už astronauto nugaros stūkso Skulptūrinės kalvos, o pats fotografavęs Šmitas atsispindi Sernano šalme. Apolono 17 komanda parsiuntė į Žemę 110 kg uolienų ir grunto pavyzdžių - daugiau negu iš kurios nors kitos kelionės į Mėnulį. Iki šiol, praėjus 33 metams, Sernanas ir Šmitas tebėra paskutiniai žmonės, vaikščioję Mėnulyje.

Vaizdo autoriai: Apollo 17, NASA (Nuotrauką skenavo Kipp Teague)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Žvilgtelėti į Paukščių Taką. Pastumkite naršyklės lango slankjuostę į dešinę ir pasigrožėkite mūsų Paukščių Tako Galaktikos infraraudonuoju vaizdu. Ši kosminė panorama gauta iš GLIMPSE projekto ir Spitzerio (Spitzer) kosminio teleskopo. GLIMPSE (Galactic Legacy...
Rytoj Rytoj

Rytoj
M83 - Pietinio Vėjo Malūnėlio galaktika iš VLT. M83 yra viena iš arčiausių ir šviesiausių spiralinių galaktikų danguje. Pro nedidelį teleskopą įžiūrima Hidros žvaigždyne, karališkų spiralinių vijų galaktika ne veltui praminta Pietiniu Vėjo Malūnėliu. Nors ji...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.