ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. gruodžio 31 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 23 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Metai šalia Saturno

Paaiškinimas: Atvykęs prie Saturno 2004 m. liepą, Kasinio (Cassini) erdvėlaivis jau pusantrų metų tyrinėja tolimojo dujų milžino didinguosius žiedus ir palydovus. 2005-ieji metai prasidėjo Kasinio Hoigenso (Huygens) zondo nusileidimu didžiausiame Saturno palydove Titane. Kasinio nuolatiniai skrydžiai pro pat palydovą taip pat atskleidė daug detalių ir paslapčių rūko apgaubtame Titane. Tiesą sakant, ištisus 2005-uosius metus, patogias apžvalgos vietas turinčių, Kasinio kamerų fotografuotos Titano, kitų Saturno palydovų ir žiedų įspūdingos nuotraukos tapo kone įprastu reginiu. Jų fone dažniausias - pats kvapą gniaužiantis Saturnas. Šioje nuotraukoje - Saturno palydovas Dionė, virš briauna į mus atsisukusių žiedų, ir dujų milžino viršutiniai debesys, nudryžuoti plačiais žiedų šešėliais. Dionė yra 1,118 km skersmens ir skrieja maždaug už 300 tūkstančių kilometrų nuo žiedo krašto.

Vaizdo autoriai: Cassini Imaging Team, SSI, JPL, ESA, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Persėjo galaktikų spiečius. Tai - vienas iš didžiausių objektų, kuriuos galima išvysti danguje. Kiekvienas šių miglos gniužulėlių yra galaktika, visos jos kartu - Persėjo spiečius, taip pat ir vienas iš arčiausių galaktikų...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Didžiausia uola Saulės sistemoje. Tas blyškus balsvas taškelis centre - didžiausia rasta uola visoje Saulės sistemoje. Ji didesnė už bet kurį žinomą asteroidą, palydovą ar kometos branduolį. Ji didesnė ir už mūsiškes kietojo...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.