ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. sausio 2 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 30 lankytojų nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Saulės bokštas virš Meino

Paaiškinimas: Ar kada matėte saulės bokštą? Kai saulėlydžio ar saulėtekio metu oras žvarbus, krentantys ledo kristalai, atspindėdami saulės šviesą, gali sukurti neįprastą šviesos bokštą. Ledo kristalai kartais sukimba į plokščias šešiakampes snaiges, kai krenta iš aukštesniųjų debesų sluoksnių. Besipriešindamos orui snaigės krenta žemyn taip, kad beveik visąlaik sklendžia gulėdamos horizontaliai. Saulės šviesa atsispindi nuo tokių plokštuma išsirikiavusių ledo kristalų, sukurdama saulės bokštą. Ši nuotrauka daryta praeitą mėnesį. Saulės bokštas čia atspindi saulėlydžio šviesą virš Bangoro miestelio, Meino valstijoje, JAV.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Lucy Orloski
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Didžiausia uola Saulės sistemoje. Tas blyškus balsvas taškelis centre - didžiausia rasta uola visoje Saulės sistemoje. Ji didesnė už bet kurį žinomą asteroidą, palydovą ar kometos branduolį. Ji didesnė ir už mūsiškes kietojo...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Tamsusis Saturno palydovo Japeto paviršius. Kodėl didžiuliai plotai Japeto paviršiuje tamsūs tarsi anglis? Niekas tikrai nežino. Japetas, trečiasis pagal dydį Saturno palydovas, buvo ištirtas dar kartą, kai aplink Saturną skriejantis Kasinio (Cassini) automatinis erdvėlaivis...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.