ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. sausio 5 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinęs 71 lankytojas nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Naujųjų Metų Marso panorama

Paaiškinimas: Pagal žemiečių kalendorių pirmąją 2006 m. dieną marsaeigis „Dvasia“ (angl. Spirit - liet. dvasia) praleido fotografuodamas trūkstamus kadrus šiam panoraminiam vaizdui nuo Gusevo kraterio Marse. Ta diena atitiko marsaeigio raudonojoje planetoje praleistą 710-ąją marsietišką dieną, dar vadinama sole. Visas šis vaizdas apima 160 laipsnių - per banguotas smėlio sąnašas, per į viršų kylantį kalvos šlaitą ir tamsų lauką, pramintą El Dorado (legendinio pasakiškų turtų miesto vardu). Dabar marsaeigis „Dvasia“ vėl keliauja žemyn, aplankęs Sutuoktinio kalvos (Husband Hill) viršūnę. Šį mėnesį abu marsaeigiai - „Dvasia“ ir „Galimybė“ (Opportunity) - švęs dviejų metų tyrinėjimų Marse sukaktį. Tai įspūdingas pasiekimas, turint omenyje, kad iš pradžių numatyta jų darbo trukmė buvo tik 90 dienų. Per visą šį laiką „Dvasia“ nukeliavo virš 5 km, o „Galimybė“ - virš 6 km Marso paviršiumi.

Vaizdo autoriai: Mars Exploration Rover Mission, Cornell, JPL, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Hauoli makahiki hou!. Gęstanti žara, jaunas mėnulis ir skaisčioji Venera kartu vakariniame danguje puošė paskutinį 2005-ųjų metų saulėlydį virš Haleakalos kalno, Maui saloje, Havajuose. Dar vadinama Šventaisiais Saulės namais, Haleakala yra ...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Tarantulo ūkas. Iš pradžių kataloguose žymėtas kaip žvaigždė, Auksinės Žuvies 30 iš tikrųjų yra milžiniškas žvaigždėdaros regionas kaimyninėje Didžiojo Magelano Debesies galaktikoje. Dėl savo išvaizdos, primenančios voragyvį, buvo pramintas Tarantulo ūku....
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.