ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. vasario 4 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 26 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Sutemų palydos

Paaiškinimas: Mėnulio pilnatis leidosi į Žemės planetos šešėlį šioje sausio 13 d. nuotraukoje nuo Jelmio (Jelm) kalno, kur įsikūrusi Vajomingo (Wyoming) infraraudonųjų spindulių observatorija. Anksti kėlusiems (arba vėlai gulusiems astronomams) sutemų palyda vakarų pusėje - įprastas reginys, nors jos trapų grožį dažnai nustelbia ryškesnių spalvų žara rytiniame danguje. Čia Žemės šešėliai, ištįsę tankioje atmosferoje, mėlyna juosta driekiasi palei horizontą, o virš jų - rausva žara - tai saulėtekio priešpriešinės pusės skliautas. Vadinamas Veneros juosta, šis skliautas nusidažo švelniomis rausvomis spalvomis dėl kitoje Žemės pusėje kylančios Saulės rytinių spindulių. Besileidžiantis Mėnulis taip pat parausvėjęs dėl to, kad mus pasiekianti Mėnulio atspindžio šviesa nukeliauja ilgą kelią per tankią Žemės atmosferą.

Vaizdo autoriai: J. Bonnell, D. Macomb, R. Canterna, WIRO
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Viesulas visatoje. Šviesmečio aukščio kosminis viesulas iš tikrųjų yra galingas pliūpsnis, žymimas HH (Herbigo ir Haro objektas) 49/50, srūvantis iš viršaus į apačią šioje Spitzerio (Spitzer) kosminiu teleskopu gautoje nuotraukoje. Nors...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Saulės bokštas. Kartais nežinomybė tokia žavinga. 2000 m. vasarį netoli Tahojos (Tahoe) ežero, Nevados valstijoje, du fotografijos mėgėjai pastebėjo neįprastą rausvą šviesos bokštą, paslaptingai kylantį virš horizonto, kur ką tik buvo...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.