ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. vasario 7 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinęs 41 lankytojas nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

UB313: didesnis už Plutoną

Paaiškinimas: Kaip jūs pavadintumėte kosminį kūną, didesnį už Plutoną ir skriejantį išoriniuose (už Žemės orbitos esančiuose) Saulės sistemos plotuose? Niekas dėl to nėra tikras. Toks klausimas kilo patvirtinus, kad neseniai atrastas 2003 UB313, skriejantis du kartus toliau negu Plutonas – tolimiausia Saulės sistemos planeta – ir įstrižai kitų planetų orbitų plokštumai, yra 30 procentų didesnio skersmens negu Plutonas. UB313 dydis išmatuotas pagal jo nustatytą atstumą iki Saulės ir išspinduliuojamus infraraudonuosius spindulius. Prieš tai apie naujai atrasto kosminio kūno dydį buvo spėjama iš regimosios šviesos spindulių, tačiau jie priklauso ir nuo paviršiaus atspindėjimo savybių. Ar 2003 UB313 bus laikomas planeta, paskelbs Tarptautinė astronomų sąjunga. Šioje iliustracijoje matote, kaip galėtų atrodyti UB313, skriejantis tolimoje orbitoje aplink Saulę, kartu su dviem spėjamais palydovais.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Thierry Lombry
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
N44 - burbulas milžinas. Kaip atsirado ši milžiniška skylė? Neaprėpiamo emisinio ūko N44, kuris yra mūsų kaimyninėje Didžiojo Magelano Debesies galaktikoje, vidury juoduoja didžiulė, 250 šviesmečių skersmens, skylė, o astronomai vis bando atspėti,...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Didžioji įduba Tetijoje. Kai kurie palydovai po susidūrimų neišgyvena. Tetija, vienas didžiausių - 1000 kilometrų skersmens - Saturno palydovų, po susidūrimo nesuskilo, tačiau jos paviršiuje liko milžiniškas smūginis Odisėjo krateris. Kartais...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.