ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. vasario 12 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 24 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Febė: Saturno palydovas-kometa

Paaiškinimas: Ar Saturno palydovas Febė kadaise buvo kometa? Prieš dvejus metus iš Kasinio (Cassini) automatinio erdvėlaivio, įskriejusio į Saturno apylinkes, gautos nuotraukos rodo, kad Febė galėjo atkeliauti iš išorinių Saulės sistemos sričių. Febės netolygus, neįprastai tamsus paviršius, į priešingą pusę negu kitų palydovų nukreipta orbita, gausybė didelių ir mažų kraterių, mažas vidutinis tankis patvirtina spėjimą, kad kadaise šis palydovas buvo viena iš Koiperio juostos ledinių kometų, skriejančių už Neptūno, kol jį pagavo Saturnas. Čia nuotraukoje galite pasigrožėti Febės krateriais, dryžiais, sluoksniuotomis šviesaus ir tamsaus grunto nuosėdomis. Nuotrauka daryta maždaug 30 tūkstančių kilometrų atstumu nuo 200 kilometrų skersmens palydovo. Praėjus dviem savaitėms, kai buvo fotografuotas šis vaizdas, Kasinio erdvėlaivis įjungė variklius ir pasuko į orbitą aplink Saturną.

Vaizdo autoriai: Cassini Imaging Team, SSI, JPL, ESA, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Platono krateris ir Mėnulio Alpės. Tamsaus dugno, 95 kilometrų skersmens Platono krateris (viršuje) ir saulės nušviestos Mėnulio Alpių viršūnės gerai matomos šioje ryškioje skaitmeninėje palydovo paviršiaus mozaikoje. Nors Alpės Žemės planetoje iškilo per milijonus...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Emisinis ūkas N44. N44 yra vienas didžiausių ir painiausių ūkų šioje visatos pusėje. Mūsų kaimynystėje, Didžiojo Magelano Debesies galaktikoje nusidriekusiame, N44 ūke prisiglaudė daugybė masyvių šviesių žvaigždžių, ištįsusios tamsių dulkių vijos ir...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.