ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. vasario 14 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 13 lankytojų nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Dulkių tamsa ir spindinti šviesa Rozetės ūke

Paaiškinimas: Kas sukūrė kosmines skulptūras Rozetės ūke? Nors dažniausiai ūko visuma grožimės iš toli, dalis Rozetės ūko - jaunas padrikasis spiečius NGC 2244 - ir iš arti atrodo įspūdingai. Čia matote tamsių dulkių globules ir dujas, kurios lėtai yra, išsklaidomos didelės energijos šviesos ir vėjų, pučiančių nuo kaimyninių masyvių žvaigždžių. Ilgainiui paliktose ramybėje molekulinių debesų globulėse gali imti kurtis žvaigždės ir planetos. Rozetės ūkas tęsiasi apie 50 šviesmečių už maždaug 4500 šviesmečių nuo mūsų ir gali būti įžiūrimas pro nedidelį teleskopą Vienaragio žvaigždyne.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Nicolas Outters (Observatoire d'Orange)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Emisinis ūkas N44. N44 yra vienas didžiausių ir painiausių ūkų šioje visatos pusėje. Mūsų kaimynystėje, Didžiojo Magelano Debesies galaktikoje nusidriekusiame, N44 ūke prisiglaudė daugybė masyvių šviesių žvaigždžių, ištįsusios tamsių dulkių vijos ir...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Besisukantis Titanas infraraudonojoje šviesoje. Titanas yra viena keisčiausių vietų mūsų Saulės sistemoje. Tai vienintelis žinomas palydovas, užklotas storu debesų sluoksniu. Yra įrodymų, kad keistajame Saturno palydove liula garuojantys ežerai, pripildyti metano lietaus. Nors...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.