ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. vasario 18 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 42 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

„Mir“ sapnai

Paaiškinimas: Šią sapną primenančią „Mir“ nuotrauką nufotografavo astronautai, kai orbitinė šaudyklė „Atlantida“ (Atlantis) prieš pat susijungimą priartėjo prie rusų kosminės stoties, STS-76 misijos metu, 1996 m. Puikuodamasis ištįsusiais galais ir saulės baterijų plokštėmis, „Mir“ atrodė panašus į mįslingą, sparnus išskleidusį, vabzdį, nusidriekusį apie 350 km virš Naujosios Zelandijos Pietinės salos ir Nelsono miesto, netoli Kuko sąsiaurio. Šią savaitę „Mir“ švenčia dvidešimties metų jubiliejų. Erdvėlaivis tarnavo kaip nuolat gyvenama orbitinė stotis iki 1999 m. rugpjūčio. „Mir“ stotį aplankė virš 100 kosmoso keliautojų iš kelių Žemės planetos šalių: Rusijos, JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Japonijos, Austrijos, Kazachstano ir Slovakijos. „Mir“ išvestas iš orbitos 2001 m. kovą.

Vaizdo autoriai: STS-76 Crew, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Supernovos liekana ir smūgio banga. Masyvios žvaigždės baigia gyvenimą susprogdamos kaip supernovos, ištaškydamos išorinius sluoksnius į tarpžvaigždinę erdvę. Įspūdingas mirtinas sprogimas prasideda nuo didžiausią tankį pasiekusio branduolio irimo. Čia matote besiplečiančią Laivagalio A supernovos...
Rytoj Rytoj

Rytoj
M51: Verpeto galaktikos dulkės ir žvaigždės. Verpeto galaktika yra pavyzdinė spiralinė galaktika. Būdama vos už 30 milijonų šviesmečių ir 60 tūkstančių šviesmečių skersmens, žymima M51 arba NGC 5194, ji yra viena šviesiausių ir įspūdingiausių galaktikų...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.